Галактики

Галактики класифікуються на різні типи. Ми можемо побачити основні типи галактик, такі як еліптична, лінзовидна, спіральна та неправильна.
Галактика - це величезна кількість зірок, зібрана разом силою тяжіння, а ще газ і пил. Всі вони крутяться навколо центральної точки своєї системи. Всесвіт містить в собі величезну кількість галактик, які можуть складатися з мільярдів зірок. І кожна галактика при цьому унікальна - вона має свою будову і форму.
Розрізняють три основні форми галактик:
  1. Галактики неправильної форми.
  2. Еліптичної форми.
  3. Галактики спіралеподібної форми.
Неправильні галактики не мають жодної визначеної структури або симетрії. Вони не мають еліптичної форми. Це менші галактики з великою кількістю міжзоряного газу та пилу.
Старі, великі і яскраві зірки зазвичай мешкають в еліптичних галактиках, хоча бувають і винятки.
Спіральні ж галактики мають довгі рукава по краях. У таких галактиках найчастіше утворюються нові зірки. Галактики неправильної форми зазвичай є маленькими і здебільшого складаються з газу і пилу.
Галактика, в якій знаходиться наша планета Земля називається Чумацький (або Молочний) шлях. Це галактика спіралеподібної форми. Якби ми могли подивитися на неї зверху, то побачили б, що вона схожа на вир з довгими спіралеподібними відростками.
Нашу Галактику — Чумацький Шлях — можна спостерігати на небосхилі у вигляді довгої витягнутої смуги, густо вкритої зорями. Усі інші галактики дуже віддалені. Відстань до найближчих із них вимірюється в мегапарсеках, а до далеких — в одиницях космологічного червоного зміщення. Саме через віддаленість неозброєним оком на небі можна побачити лише чотири з них: туманність Андромеди (у північній півкулі), Велику і Малу Магелланові Хмари (у південній півкулі) та галактику М33 (у північній півкулі)[4]. Вирізнити окремі зорі в зображеннях інших галактик не вдавалося аж до початку XX століття. До початку 1990-х років налічувалося не більше 30 галактик, в яких вдалося виділити окремі зорі (всі ці галактики належать до Місцевої групи). Після запуску космічного телескопа «Габбл» і введення в дію 10-метрових наземних телескопів кількість галактик, в яких вдалося розрізнити окремі зорі, значно зросла.
Цікаві факти:
  • У видимому Всесвіті більше зірок ніж піщинок на всі пляжах Землі.
  • У нашій Галактиці понад 100 млрд зірок.
  • Найяскравіша зірка — Сіріус у сузір'ї Великого Пса.
  • За давніх часів люди вважали, що зірки — це срібні гвоздики, заколочені в небесне склепіння.

Немає коментарів:

Дописати коментар